22.11.2024 01:43:50
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15/10/2024 17:08
Dn.13.10.2024 po ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Białowiejski, absolwent TŻŚ z 1969r., Wydz. Mechaniczny. R.I.P.

24/07/2024 14:41
Termin : Zjazd Absolwentów TŻŚ Rocznik - Matura 1974 10 - 12 września (wtorek - czwartek). Miejsce - Ruda Sułowska - Gospodarstwo Agroturystyczne https://maps.app.g
oo.gl/CSsHnyVG6C

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

Kalendarze 2023

5-go grudnia bieżącego roku już po raz 16-ty oddamy do Państwa rąk wodniackie kalendarze przygotowane na rok 2023. Podobnie, jak w latach ubiegły chmateriały zebrali oraz opracowali pod względem merytorycznym dwaj wybitni znawcy tematu: Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz. O tym, czego będzie dotyczyło najnowsze wydanie, najlepiej powiedzą sami Twórcy:

Janusz Fąfara - felietonista i fotograf, absolwent TŻŚ, wieloletni kapitan żeglugi śródlądowej; pracownik pionu eksploatacji firm Żegluga na Odrze i Odratrans.

„Nadszedł czas na kolejną edycję „Kalendarza odrzańskiego”. Rok 2023 będzie rokiem planowanego zakończenia wielkich inwestycji na skanalizowanej Odrze i jej właśnie chciałem to wydanie poświęcić. W obliczu medialnych ataków środowisk proekologicznych wobec inwestycji hydrotechnicznych realizowanych na Odrze skanalizowanej jak i na jej swobodnie płynącym odcinku środkowym i granicznym, warto rozpowszechniać wiedzę o zakresie, przebiegu prac i korzyściach wynikających z powstania tych inwestycji dla gospodarki i środowiska. Konieczne jest uświadamianie społeczeństwa, że Odra została już UREGULOWANA za panowania króla Prus Fryderyka II Wielkiego, a prace na rzece wykonywane od kilku lat to tylko usuwanie skutków kilkudziesięcioletniej degradacji jej koryta spowodowanej nadmierną eksploatacją w latach 70-tych ubiegłego stulecia oraz zaniechania prac utrzymujących należyty stan budowli regulacyjnych oraz całej infrastruktury hydrotechnicznej.
„Koalicja ratujmy rzeki” i podobna „Koalicja czas na Odrę” propagują hasła, że tylko renaturyzacja przywróci zdolność rzeki do samooczyszczania. Żądają jednocześnie natychmiastowego wstrzymania wszelkich planów i prac odtwarzających zabudowę regulacyjną, jak i budowę kolejnych stopni wodnych na odcinku rzeki poniżej stopnia wodnego Malczyce argumentując, że tego rodzaju prace przyczynią się do narastania strat w ekosystemie rzeki. Szkoda jednak, że nie przytaczają dobrodziejstwa jakim jest kaskadyzacja górnej Odry w obliczu ekstremalnie niskich przepływów. Tu, z małymi wyjątkami, nie wstępują problemy z drastycznym obniżeniem się poziomu wody w rzece i co za tym idzie - z poziomem wód gruntowych. Wracając do tematu inwestycji na Odrze skanalizowanej nie podlega dyskusji potrzeba rewitalizacji istniejącej infrastruktury hydrotechnicznej, w szczególności modernizacji jazów, przebudowy istniejących i budowy nowych śluz komorowych w kontekście Odry jako nowoczesnej, ekonomicznej i ekologicznej drogi transportowej które preferuje się w Europie. Czas skończyć ze sloganami o betonowaniu rzeki, o budowie „wielkich zapór”, jakimi karmią społeczeństwo środowiska pseudo ekologiczne. Czas na to, aby ci sami aktywiści zabrali się za edukację społeczeństwa o dobrodziejstwie natury jakim są rzeki, że trzeba o nie dbać, że trzeba walczyć z trucicielami rzek, uczyć społeczeństwo przestrzegania dobrych zasad i poszanowania środowiska przyrodniczego. Dzisiejsze działania na Odrze są zgodne z Ramową Dyrektywą Wodną, Dyrektywą w sprawie dzikiego ptactwa, Dyrektywą w sprawie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory.
Generalnie aktualne i planowane inwestycje na rzece Odrze, zgodne z polskim prawem i prawem unijnym, są realizowane i myślę, że nadal będą, z pełnym poszanowaniem środowiska przyrodniczego. Trzeba też podkreślić, że nie ma racji bytu transport kolejowy bez nowoczesnej infrastruktury kolejowej, nie ma racji bytu transport drogowy bez nowoczesnej sieci dróg i autostrad i nie będzie miał racji bytu wodny transport śródlądowy bez powiązanych z europejskim systemem dróg wodnych nowoczesnych sieci rodzimych i o tym należy pamiętać.
Janusz Fąfara Listopad 2022

Kolejny z naszych autorów - Waldemar Danielewicz, kapitan żeglugi śródlądowej, historyk, autor książek i opracowań dotyczących tego zagadnienia, we wstępie określa zakres tematyczny tegorocznej edycji następująco:

„To jużkolejnykalendarzpoświęconytematyceżeglugiśródlądowej. Autorempierwszejedycjibył Franciszek Manikowski, kapitanimechanikżeglugiśródlądowej, pasjonathistoriiżeglugi. Miałemokazjęwspółpracować z nimrównieżprzykilkupóźniejszychwydaniach. Inicjatoremorazpomysłodawcąopracowaniagraficznegoiformykalendarzy, którestałysięjużrozpoznawalnąmarką, jest natomiastkapitan Jerzy Misztal, właścicielfirmyMultikop Sp. z o.o. - wydawcykalendarza.
Tegorocznaedycjazatytułowana Z OBIEKTYWEM PRZEZ ŚRÓDLĄDZIE przedstawia 12 statkówuchwyconychmoimobiektywempodczasfotograficznychwypadów do Buczyńca, Gdańska, Giżycka, Torunia. Bohateramitychsesjistałysiępchacze, statkipasażerskie, barkimotorowe, łodziemotoroweilodołamacze. Ich losynapawająoptymizmemlubwręczprzeciwnie - sąsmutnymizapisaminakartachżeglugiśródlądowej. Ostatnia, grudniowastrona, poświęcona jest np. pierwszemuskonstruowanemuizbudowanemu w Polscelodołamaczowi „Lampart”. Niestety, mimowielupodejmowanychdziałańorazstarań, by uratowaćiprzekształcićobiekt w zabytekpolskiejtechniki, statekaktualnie jest złomowany. Wielkaszkoda. Na stronachkalendarzaznajdziemytakżepozytywneprzykłady, jak nastroniekwietniowejpoświęconejłodzimotorowej „Kaczor” z 1934 roku, którąlosuchroniłprzedpalnikamiimożemyjąterazpodziwiać w pięknej, odnowionejformie.
Waldemar Danielewicz Gdańsk. 11 listopada 2022 r.”


Kalendarzewydanezostałynamatowympapierzekredowym o gramaturze 300 g zawierają po 13 kartek formatu 33 cm x 48 cm, obustronniezadrukowanych.
Kalendarze, jak zawsze, pakowanesą w ozdobnekoperty z motywemzdjęciowym z kalendarzy.

Kosztkalendarzawynosi 47,00 zł

Kosztywysyłki:
Poczta Polska – wysyłka do 2 kalendarzy – 18,00
Kurier do 5 kalendarzy - 30,00zł
Wysyłka za pobraniemtylkokurierem – 34,00

Przyzamówieniachpowyżej 5 kalendarzykosztyprzesyłkibsędąustalaneindywidualnie.

Dane do przedpłatyprzelewembankowym
Multikop Sp. z o.o.
85-027 Bydgoszcz
Ul. Jagiellońska 97
Konto: BNP PARIBAS 83 2030 0045 1110 0000 0386 0860

Dane do przelewubankowegolubpocztowego
Multikop Sp. z o.o.
85-027 Bydgoszcz
Ul. Jagiellońska 97
Konto: BGŻ BNP PARIBAS 83 2030 0045 1110 0000 0386 0860

Kalendarzesą równieżdostępne w siedzibiefirmyMultikop w BydgoszczyprzyulicyJagiellońskiej 97 w Bydgoszczy. tel. 52 348 19 50 do 55

Podajemydane do kontaktu; Jerzy Misztal 604 264 391
e-mail: jerzy.misztal@multikop.pl, kalendarze@multikop.pl


Informacja
Sąjeszcze do kupieniaegzemplarzearchiwalnekalendarzy z latubiegłych w cenie40zł plus kosztwysyłki:


2009 – Tylnokołowce
2010 – HolownikiMotorowe
2011 – BydgoskaDrogaWodna
2012 – OdrzańskieHolownikiParowe
2013 – *100 Lat ŻeglugiPasażerskiejnaKanaleElbląsko – Ostródzkim 1912-2012
*OdrzańskiSzlakWodny
2014 - *Bydgoska Żegluga naWiśleinamorzu
*Żegluga Odrzańska 1945 -1990 – latanadziei
2015 – *Wiślanebocznokołowce – dawnychwspomnień czar
*Żegluga Odrzańska – lata 1997-2012
2016 - *MazurskaBiała Flota
*DzieciOdryHerosiOdry
2017 - *Lodołamacze
*Żegluga Odrzańska – Odrzańskie Porty
2018 - * FlotaBydgoskaodBombowca do Solarowca
*OdrzańskieStocznie
2019- * PolskieFlotylleRzeczne 1918-1939
*Z biegiemOdry
2020. - * Pływające Zabytki
*OdrzańskaFlota
2021 - * Flota Sródlądowawczorajidziś
*KalendarzOdrzańskiSentymentalnie
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?