Muzyczny rejs po Odrze
Dodane przez Retman dnia 18.12.2023
Koncert dedykowany jest dla środowiska żeglugowego, lecz nie oznacza to zakazu udziału w koncercie sympatyków żeglugi, przyjaciół i sąsiadów, każdy może się zgłosić i zapisać na listę pod numerem telefonu: 600 783 148. Zainteresowanych koncertem prosimy o zapisywanie osób, które mają pewność, że wezmą udział w tym koncercie! Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się data zgłoszenia!

W załączniku: Link plakat z informacją o koncercie.

Treść rozszerzona
Koncert dedykowany jest dla środowiska żeglugowego, lecz nie oznacza to zakazu udziału w koncercie sympatyków żeglugi, przyjaciół i sąsiadów, każdy może się zgłosić i zapisać na listę pod numerem telefonu: 600 783 148. Zainteresowanych koncertem prosimy o zapisywanie osób, które mają pewność, że wezmą udział w tym koncercie! Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się data zgłoszenia!

W załączniku: Link plakat z informacją o koncercie


Koncert przygotowany przez Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu dla środowiska żeglugi śródlądowej. Kadry pedagogicznej Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, marynarzy, stoczniowców oraz portowców.


Zespół Echo Wrocławia. Fot. archiwum prywatne
W skład zespołu Echo Wrocławia wchodzą studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu:

Daniel Krylowicz – saksofon sopranowy
Lidia Siwiec – saksofon altowy
Sławomir Koniak – saksofon tenorowy
Kamil Wilk – saksofon barytonowy
Tatiana Kochanowska – instrumenty perkusyjne

Zespół koncertował na międzynarodowych festiwalach muzycznych takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Festiwal Muzyczny im. Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, występował w Starym Ratuszu we Wrocławiu dla Urzędu Wrocławskiego oraz na wielu innych koncertach. Wiosną 2023 roku zespół zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie ,,Wind Stars 2023’’ na Łotwie. Zespół posiada różnorodny repertuar, który trafi do gustu każdego odbiorcy.


Daniel Krylowicz – saksofon sopranowy, altowy. Jest studentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu i kontynuuje swoją muzyczną edukację od 2018 roku w klasie saksofonu pod kierunkiem profesora dr hab. Ryszarda Żołędziewskiego. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w Państwowym Kolegium Muzycznym im. M.I. Glinki w Mińsku, gdzie studiował w latach 2015-2018 pod opieką pedagoga Pawła Kazaka. Daniel jest laureatem kilku konkursów m.in. zdobył drugie miejsce na Europejskim Forum Saksofonowym we Wrocławiu, drugie miejsce w konkursie Małych Form Katedry Instrumentów Dętych, Perkusji i Akordeonu, oraz pierwsze miejsce na konkursie WIND STARS 2023 na Łotwie. Jego największą przyjemnością jest granie w zespole, szczególne zainteresowanie budzi w nim gra w kwartecie saksofonowym. W ciągu ostatniego roku miał okazję wystąpić na ponad 20 koncertach, międzynarodowych festiwalach i konkursach.


Lidia Siwiec – saksofon altowy. W 2020 roku Lidia ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia w Rzeszowie. Obecnie studentka III roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu profesora Ryszarda Żołędziowskiego. Ukończyła również studia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz licencjat z edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Była uczestnikiem kursów mistrzowskich prowadzonych przez: Gana Leva, Kennetha Edge’a, Barbarę Strack-Hanisch, Erzsébet Selejlo. Uczestniczyła w sympozjum metodycznym prowadzonym przez Jadwigę Leśniak-Sidorską. Brała udział oraz koncertowała na festiwalach muzycznych, takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. W 2019 roku uczestniczyła i przedstawiała prezentację naukową w Studenckim Międzynarodowym Seminarium Naukowym obywającym się na Akademii Muzycznej we Lwowie. Występowała na scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Obecnie skupia się na nauczaniu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. A. Kurylewicza w Namysłowie, gdzie prowadzi klasę saksofonu.


Sławomir Koniak – saksofon tenorowy. Ukończył Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie saksofonu Edwarda Madeja. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu prof. dr hab. Ryszarda Żołędziewskieo. Brał udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Philippe Portejoie’a, prof. dr hab. Ryszarda Żołędziewskiego, prof. Mieczysława Stachury, prof. dr hab. Dariusza Samóla, prof. dr hab. Andrzeja Rzymkowskiego, prof. Barbary Strack-Hanisch, prof. Gana Leva, prof. Erzsébet Selejlo, prof. Kennetha Edge’a. Wstępował w ramach międzynarodowych festiwali takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Saxophobia w Bratysławie, Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie, oraz na scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu. Jako kameralista uczestniczy w różnego rodzaju projektach muzycznych, koncertując z innymi muzykami głównie na terenie Dolnego Śląska; m.in. Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Klub Literatury i Muzyki we Wrocławiu, oraz we Wrocławskim Ratuszu. Jako pedagog prowadzi klasę saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu.


Kamil Wilk – saksofon barytonowy. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Mielcu w klasie saksofonu Bogusława Pawełczaka. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu prof. dr hab. Ryszarda Żołędziewskiego. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Barbary Strack-Hanisch, prof. Gana Leva, prof. Erzsébet Selejlo, prof. Kennetha Edge’a, prof. dr hab. Andrzeja Rzymkowskiego. Występował oraz koncertował w międzynarodowych festiwalach muzycznych takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju i innych oraz jako muzyk orkiestrowy m.in. na scenie Opery Wrocławskiej, oraz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Obecnie skupia się na rozwijaniu swojego warsztatu gry, biorąc udział w różnego rodzaju projektach muzycznych oraz koncertując z innymi muzykami m.in. w Klubie Literatury i Muzyki we Wrocławiu, Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim czy we Wrocławskim Ratuszu.


Tatiana Kochanowska – instrumenty perkusyjne. Jest absolwentką akademii muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu kierunku jazz i muzyka estradowa. Od samego dzieciństwa Tatiana pragnęła zostać muzykiem i zaczęła uczyć się w szkole muzycznej w Lidzie, na Białorusi. Zmiana kierunku w 2015 roku z akordeonu na perkusje w jej muzycznej ścieżce był jeden z najważniejszych kroków rozwoju. Już jako perkusistka uczyła się w Kolegium Muzycznym im. M.I. Glinki w Mińsku, również w szkole muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i w 2022 roku ukończyła Akademię Muzyczną Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Tatiana kontynuuje swoją muzyczną karierę, biorąc udział w wielu koncertach i festiwalach.